قیمت-لوله
قیمت لوله
شنبه, ۲۹ام خرداد ۱۴۰۰
قیمت-لوله-درزدار
قیمت لوله درزدار
شنبه, ۲۹ام خرداد ۱۴۰۰

قیمت لوله مانیسمان

قیمت-لوله-مانیسمان

لوله مانیسمان، به عنوان یکی از لوله های مهم و کاربردی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز محسوب می شود. لوله مانیسمان به لوله بدون درز معروف است و در اصطلاح علمی به آن سیم لس می گویند. تولید و ساخت این نوع لوله ها به گونه ای است که هیچ درز و نقطه جوشی در آنها وجود ندارد. با توجه به اینکه استحکام و مقاومت این لوله ها بسیار بالاست، میزان تولید و مصرف آنها در دنیا رو به افزایش می باشد.

در ادامه می خوانیم:

✅ انواع لوله مانیسمان؟

✅ قیمت لوله مانیسمان؟

✅ خرید لوله مانیسمان؟

قیمت لوله مانیسمان به شکل شاخه ای و یا کیلویی برای خریداران ارائه می شود، مانیسمان  به لوله هایی گفته می شود که از طول عمر بالا و استحکام قابل قبولی برخودار است و از فولاد ساده کم‌کربن و بدون درز ساخته می شود.، این نوع لوله توسط برادران مانیسمان وارد عرصه رقابت با دیگر لوله های فولادی شد و به همین جهت با این نام در بازار فروش معروف شده و شناخته می شود.

اختراع لوله مانیسمان برای اولین بار در سال ۱۸۸۵ ثبت شد. اختراع آنها انقلابی در تولید لوله های خط، مهندسی مکانیک و ساخت وسایل نقلیه ایجاد کرد.

قیمت-لوله-مانیسمان-شهرلوله

به دلیل بدون درز بودن لوله مانیسمان، صنایع زیادی خواستار استفاده از آنها هستند. در حال حاضر لوله های مانیسمان در بسیاری از برنامه های مهم زیرساختی در سراسر جهان استفاده می شود. این نوع لوله ها با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و دقیق ترین شرایط و مشخصات مربوط به کیفیت و ایمنی را برآورده می کنند.

در حال حاضر لوله مانیسمان در چهار دسته، سبک، ۴۰، ۸۰ و ۱۶۰ تولید و به بازار فروش عرضه می شود و خریداران می توانند متناسب با بودجه و نیاز شغلی خود آنها را خریداری کنند. ضخامت های این نوع لوله بر حسب نیاز صنایع طراحی و تولید می شوند و بسیار مقاوم در برابر عناصر محیطی هستند.

مهمترین و بارزترین کاربرد لوله مانیسمان عبارت است از:

  1. استفاده در خطوط صنایع غذایی و نیز دارویی
  2. استفاده در خطوط هیدرولیکی
  3. استفاده در خطوط فشار قوی
  4. استفاده در خطوط نفت و گاز

انواع لوله مانیسمان؟

لوله مانیسمان بر حسب ضخامت، کاربرد و و سایز تقسیم بندی می شود. معمولا بر حسب  ضخامت شما می توانید این لوله را در مدل های۴۰، ۸۰ و ۱۶۰ و ... خریداری کنید. در ادامه با مشخصات برخی از مدل های این لوله آشنا خواهیم شد.

  1. لوله مانیسمان رده ۲۰: ضخامت آن ۲ الی ۶ میلیمتر است و در سایزهای یک الی ۱۲ اینچ تولید می شود. بر حسب این مشخصات وزنی برابر با ۲۵۰ الی ۳۰۰ کیلوگرم دارد.
  2. لوله مانیسمان رده ۴۰: ضخامت آن ۲ الی ۱۰ میلیمتر است و در سایزهای ۱ الی ۱۲ اینچ ساخته می شود. وزن تقریبی آنها  ۴۵۰ الی ۵۰۰ کیلوگرم است.
  3. لوله مانیسمان رده ۶۰: یک لوله با کیفیت و پر تقاضا در بازار است و مقاومت خوب آن مثال زدنی است. این لوله در در ضخامت های ۸ تا ۲۴ اینچ تولید می شود و شما متناسب با نیاز خود می توانید آن را در طول های مختلف تهیه کنید.

توجه داشته باشید که قیمت لوله مانیسمان به نوع آن بستگی دارد و بالا بودن کیفیت تاثیری مستقیمی بر قیمت این لوله در بازار دارد. کارخانه تجاری تولید کننده لوله مانیسمان با دانش و تخصص بالا مدل های گسترده ای از این محصول را به مشتریان خود ارائه می دهند.

بنر-تماس-باما

مشخصات فنی لوله مانیسمان

:SPEC 5L این نوع استاندارد برای ابعاد، نوع ماده وشرایط ویژه انتقال سیال به لوله استیل جوشی و لوله بدون درز و برای خطوط لوله به کار برده میشود.

ASTM A 106 / ASME SA 106: این مشخصات فنی برای لوله استیل کربن استیل بدون درز بوده و مناسب استفاده در دمای بالا است.

ASTM A 333 / ASME SA 333: این مشخصات فنی برای لوله فولادی بدون درز و مناسب در دمای پایین است .

ASTM A 335 / ASME SA 335: این استاندارد فنی لوله استیل-آلیاژ آهنی بدون درز متناسب با پروژه هایی با دمای بالا می باشد .

ASTM A 520 : مشخصات استاندارد ذکر شده برای ملزومات جانبی لوله و در لوله های کربن استیل درزدار و مقاوم الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.

ASTM A 530 / ASME SA 530: این مشخصات استاندارد به عنوان حداقل ملزومات را برای کربن وآلیاژ لوله فولادی ارائه می دهد.

ASME B 36.10: این مشخصات استاندارد به منظور تعیین ابعاد لوله استیل کربن و پایپ مورد استفاده قرار می گیرد.

BS 3059: این استاندارد برای انتقال فنی لوله های درزدار فولادی کربن از جنس ERW 320 و با تنش کششی کم و در دماهای بالا استفاده می گردد.

DIN 1626: این استاندارد برای لوله های بدون درز فولادی استیل استفاده شده و دارای کاربردهای ویژه است.

DIN 2394: این نوع مشخصات استاندارد به منظور تعیین ابعاد لوله های درز دار دقیق استیل کربن به کار می رود. همچنین این استاندارد لوله های مانیمسان بدون درز برای کارهای تاسیساتی دارای کاربرد است.


برای خواندن مطالب درمورد قیمت لوله میتوانید:

قیمت لوله مانیسمان؟

مانند هر کالایی، هرچقدر تقاضای در بازار کمتر باشد، قیمت ها نیز بیشتر است. این امر به ویژه در بازار فولاد صادق است زیرا تقاضا برای خرید لوله مانیسمان سال هاست که به طور مداوم در حال رشد است، زیرا برنامه های جدیدی برای این فلز معجزه آسا پیدا شده است. ما نه تنها باید عرضه و تقاضای فعلی را در نظر بگیریم، بلکه صندوق های مالی نیز پیش بینی ها و روندها را بررسی می کنند تا هزینه ها را در این حوزه کنترل کنند.

لوله مانیسمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است، به طور عمده ضایعات (بازیافتی) فلز و سنگ آهن مواد اولیه آن را تشکیل می دهند. در صورت کمبود، قیمت لوله مانیسمان به طور طبیعی در بازار داخلی و خارجی افزایش می یابد، اما وقتی این مواد اولیه افزایش می یابند، تأثیر مستقیم روی قیمت لوله های مانیسمان احساس می شود.

اگرچه لوله مانیسمان تولید داخل معمولاً هزینه کمتری دارد، اما همیشه اینطور نیست. هزینه های حمل و نقل بسته به زمان سال، بسیار متفاوت است. با این وجود، ممکن است در هنگام واردات مواد اولیه مورد استفاده برای تولید لوله مانیسمان یا سایر فولاد ها، تولید آن در داخل ارزان تر باشد، بنابراین می توان گفت، فشار بر صنعت تولید برای استفاده از مواد محلی بوده است. تشویق تولیدکنندگان برای "خرید محلی" مشاغل را افزایش می دهد، اما ممکن است منجر به بالا رفتن قیمت لوله مانیسمان شود.

علاوه بر موارد گفته شده نوسانات ارز، عامل تاثیر گذاری در قیمت لوله مانیسمان است. ارز ضعیف حتی قوی ترین صنعت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

عوامل دیگر مانند بلوغ بازار، هزینه های تولید و عوامل سیاسی و اقتصادی جهانی همه در تعیین قیمت لوله مانیسمان نقش مهمی دارند.

قیمت-لوله-مانیسمان-شهرلوله

خرید لوله مانیسمان؟

آیا به دنبال بهترین و با کیفیت ترین لوله فولاد ضد زنگ و بدون درز برای پروژه لوله کشی خود هستید؟ پس از آن زمان مناسب برای یادگیری اصول اولیه برای سهولت تصمیم گیری است. از آنجا که ممکن است در ابتدا خرید لوله از جنس مانیسمان شما را گیج کند، باید قبل از تصمیم به خرید، اطمینان حاصل کنید که می دانید چگونه درجه کیفیت بالا را تعیین کنید.

به خاطر داشته باشید که همه لوله های فولاد مانیسمان از نظر کیفیت و ابعاد و اندازه یکسان نیستند و انواع مختلفی از اشکال، ضخامت ها، اندازه ها، وزن ها، کاربردها وجود دارند. معمولاً بیشتر لوله های مانیسمان برای استفاده در انتقال نفت و گاز، آب، انتقال مواد شیمیایی در صنعت و خودروسازی، استفاده می شود. اگرچه این نوع محصولات به شکل گرد آن هستند، اما محصولات مستطیلی یا مربعی نیز وجود دارد. فقط مهمترین مسئله برای اکثر خریداران قیمت لوله مانیسمان است.

قیمت لوله مانیسمان نقش مهمی در خرید ایفا میکند، شما با مراجعه به مراکز اصلی و نمایندگی ها می توانید این محصول را با قیمت مناسب سفارش دهید.


برای خواندن مطالب درمورد قیمت لوله گالوانیزه میتوانید:

ویژگی های لوله مانیسمان

لوله مانیسمان با توجه به ساخت و نوع آنها دارای ویژگیهای مخصوص به خود هستند. از جمله ویژگیهای این نوع لوله ها این است که در فرایند ساخت آنها جوش ایجاد شده و دارای مواد اولیه متفاوتی نسبت به لوله های درزدار و جوشی هستند. از ویژگیهای مهم این نوع لوله ها که باعث شده دارای کاربرد زیادی در صنایع گوناگون باشند این است که لوله های مانیسمان نسبت به سایر محصولات لوله ها، دارای فشار و مقاومت بیشتری هستند و در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهی ، نیروگاهی ، شیمیایی و زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فشار کاری این لوله ها با توجه به سایز ،ضخامت و دمای کاری آنها متفاوت است. فشار کاری لوله های مانسمان ۱ اینچ تا ۱۰ اینچ از دمای ۳۷٫۸ درجه سانتیگراد تا ۳۹۹ درجه سانتیگراد برحسب PSI می باشد.

 

نکته مهم

تنوع زیاد در وزن، ضخامت، طول و کیفیت باعث تفاوت قیمت لوله مانیسمان شده است. شما با مراجعه به مراکز فروش می توانید قیمت این محصول را استعلام بگرید و یک محصول درجه یک و با کیفیت برای نیاز صنعتی خود تهیه کنید. این نوع لوله می تواند نیاز صنعتی شما را در هر شرایط فراهم کند، آنها مقاوم هستند و طول عمر بالایی نیز دارند و شما می توانید متناسب با فعالیت خود آنها را سفارش دهید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات ضروری در مورد مشخصات فنی لوله مانیسمان و ویژگی های لوله مانیسمان را برای شما عزیزان ارائه کنیم. اگر برای انتخاب محصول موردنظر خود با قیمت مناسب مردد هستید، پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان مراجعه به سایت شهر لوله است. شهر لوله به عنوان اولین مرجع فروش آنلاین لوله و یکی از معتبرترین مراجع فروش لوله محسوب می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت شهر لوله به منظور بهترین انتخاب با توجه به نیازها و اولویتهای خود، ابتدا از نکات تخصصی ارائه شده در این سایت استفاده نمائید و سپس محصول موردنظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کرده و با آرامش خاطر سفارشات خود را در این سایت قطعی نمائید.

لطفا برای تماشای ویدئو زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید.

سوالات متداول

1لوله مانیسمان چیست؟
مانیسمان به لوله هایی گفته می شود که از طول عمر بالا و استحکام قابل قبولی برخودار است و از فولاد ساده کم‌کربن و بدون درز ساخته می شود
2مهمترین و بارزترین کاربرد لوله مانیسمان ؟
 استفاده در خطوط صنایع غذایی و نیز دارویی
 استفاده در خطوط هیدرولیکی
 استفاده در خطوط فشار قوی
 استفاده در خطوط نفت و گاز
3انواع لوله مانیسمان؟
 لوله مانیسمان رده ۲۰ ،  لوله مانیسمان رده ۴۰ ،  لوله مانیسمان رده ۶۰

گالری عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *