لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن چیست؟
دوشنبه, ۲۹ام دی ۱۳۹۹
لوله چدن
لوله چدن
دوشنبه, ۲۹ام دی ۱۳۹۹

۹ نوع مختلف لوله برای لوله کشی و آب رسانی

لوله برای لوله کشی

9 نوع مختلف لوله برای لوله کشی و آب رسانی.

در این مقاله ، شما می خواهید 9 مورد از بهترین و متداول ترین لوله های مختلف لوله کشی و لوله آبرسانی را با جزئیات یاد بگیرید. پس تا آخر این مقاله همراه ما در شهر لوله باشید.
انواع مختلف لوله ها
همانطور که قبلا در شهرلوله گفته شده بود ، از لوله ها برای حمل گاز ، آب سرد و گرم و مایعات دیگر از یک مکان به مکان دیگر با خیال راحت استفاده می شود. از انواع مختلف لوله ها در شرایط مختلف استفاده می شود.انواع لوله ها بر اساس کار مورد نظر و مناسب بودن آن ها انتخاب می شوند و البته باید قیمت آنها نیز در نظر گرفته شود.
برای لوله کشی و تأمین آب ، برخی از لوله های معمول و مورد استفاده به شرح زیر است:
1. لوله چدن: لوله چدن به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و در نتیجه عمر طولانی ، به طور گسترده ای برای سیستم های توزیع آب شهری استفاده می شود. لوله چدن از آهن خوک ساخته می شود. این نوع لوله ها به طور معمول از 5 سانتی متر تا 120 سانتی متر قطر ساخته می شوند.
2. لوله آهن گالوانیزه (G.I).
3. لوله آهن فرفورژه : این نوع لوله ها مانند لوله آهن گالوانیزه هستند. آنها همچنین برای حمل آب ، گاز یا مایع خاص دیگری از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شوند.
4. لوله فولادی : لوله های فولادی نیز برای انتقال آب ، گاز یا مایع خاص دیگری از یک مکان به مکان دیگر (تحت فشار) استفاده می شود. این لوله ها از ورق های فولادی ساخته شده اند.
5. لوله مسی : لوله های مسی از قطر کم ساخته شده اند. از آنجا که مس زنگ زدگی را قبول نمی کند ، بنابراین این لوله ها با دوام هستند. با این حال ، از آنجا که مس هزینه بر است ، بنابراین در مکان های محدودی از آنها استفاده می شود.
6. لوله پلاستیکی : این لوله ها - شامل لوله های لاستیکی و P. V. C. - برای انتقال آب ، آب اسیدی و آب قلیایی استفاده می شود. آب گرم نباید با ابن لوله‌ها منتقل بشود.
7. لوله سیمان آزبست : لوله آزبست از آزبست ، سیلیس و سیمان ساخته شده است که تحت فشار به یک ماده متراکم و همگن با مقاومت قابل توجه تبدیل می شود.
8. لوله بتونی
9. لوله سفالی شیشه ای : لوله سفالی شیشه ای اغلب به عنوان لوله فشار استفاده نمی شود ، اما به طور گسترده ای در فاضلاب و زهکشی برای جریان در عمق جزئی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *