خط تولید لوله
لوله مبلی
چهارشنبه, ۵ام آذر ۱۳۹۹
لوله گازرسانی
چهارشنبه, ۵ام آذر ۱۳۹۹

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه یکی از محصولات مهم تولید شده از لوله‌ های فولادی است که بیشتراً در تولید لوازم آشپزخانه و در فاضلاب مشاهده می‌ شود. به طور کلی در صنعت آهن و آهن آلات، برای مقاوم کردن فلزاتی که نسبت به خوردگی آسیب پذیر هستند روکشی از جنس فلز روی را بر روی لوله مورد نظر قرار می دهد که این فرایند را به صورت کلی گالوانیزاسیون می نامند.

گالوانیزاسیون چیست؟

گالوانیزاسیون باعث می‌شود لوله و پروفیل هایی مثل پروفیل گالوانیزه کناف، در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم شود و رنگ آن ها نیز تیره تر میشود.

ارتفاع لوله گالوانیزه

در شرکت های تولیدکننده لوله گالوانیزه تولید این لوله با ارتفاع ۶ متر نیز انجام می‌شود.

مزیت گالوانیزاسیون

محصولات مفتولی نیز مانند لوله و پروفیل که در کارخانه‌ ساخته می‌شوند، بعد از استفاده در معرض هوا در محیط قرار می‌‌گیرند. ممکن است این شرایط محیطی، بسیار خوب باشد و با جنس آن محصول سازگاری داشته باشد. ممکن است که شرایط محیطی برخلاف ویژگی‌ های آن محصول باشد و در عملکرد و کارایی آن خللی ایجاد کند. مثلاً شرایط آب و هوایی مرطوب بر اکثر محصولات فلزی تأثیر بدی دارد و ممکن است که کارایی آن ها در کوتاه مدت دچار مشکل کند؛ لذا نیاز به محافظت از این‌ گونه محصولات فلزی به گونه‌ ای که هم تضمین کند محصولات محافظت می‌ شوند و هم به صرفه و کم هزینه باشد، لازم و ضروری است. در صنعت برای محافظت از انواع فلزات و محصولات صنعتی و جلوگیری از اکسید شدن آن‌ ها، راهکار گالوانیزاسیون را اعمال می‌ کنند.

مهمترین کاربرد های لوله گالوانیزه و لوله و اتصالات

کاربرد های مختلفی برای این محصول می‌ توان برشمرد. نمونه هایی از آن عبارتند از: الف) تهویه ساختمان یکی از زمینه‌ های کاربرد از این نوع از لوله‌ ها برای تهویه ساختمان‌ ها استفاده می‌ کنند. ب) فاصلاب و پساب ها لوله و اتصالات فولادی در تخلیه فاضلاب‌ ها و پساب‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. دلیل استفاده در فاضلاب ها در فاضلاب ها و پساب ها، رطوبت بالا است. برای همین نیاز به استفاده از تجهیزات و قطعاتی است که بتواند در این گونه محیط ها، در مقابل رطوبت و دیگر مواد، مقاومت کند و در کوتاه مدت دچار خوردگی و اکسید شدن نشود و زنگ نزند؛ لذا استفاده از این نوع بسیار مناسب است. جنس آن از فولاد است، بسیار نرم است و در هنگام ساخت آن، ورق‌ های فولاد را از داخل قالب‌ های از پیش تهیه ‌شده عبور می‌ دهند و فواصل و درز های موجود در آن را به هم جوش می‌ دهند.

مشخصات لوله گالوانیزه

a) رنگ رنگ این نوع از پایپ‌ ها خاکستری و بعضاً تیره است. b) ارتفاع این پایپ در ابعاد مختلفی در بازار موجود است. معمولاً آنها را در ابعاد شش متری می‌ سازند. c) قطر قطر آن‌ ها هم بین ۲ اینچ تا ۸ اینچ متغیر است. البته شرکت های معتبر داخلی که مبادرت به ساخت و تولید لوله های گالوانیزه می کنند، بنا بر نیاز و سفارش مشتریان خود، لوله های گالوانیزه شده را در اندازه های مختلف، تولید می کنند.

لوله گالوانیزه در چند نوع و مدل تولید و ارائه می شود؟

٫1 لوله آهنی این نوع به رنگ تیره و عموما خاکستری و در دو حالت تولید می شود. لوله آهنی گالوانیزه شده به وسیله دستگاهی به یکدیگر جوش داده می شود و وارد وان روی جوشان می شود. ٫2 لوله فولادی از این نوع از لوله و اتصالات در کانال های فاضلاب و سیستم های تهویه استفاده می شود. نوع فولادی لوله و اتصالات ساخته شده از نوعی از فلز به نام فولاد نرم ساخته می شود و به جهت افزایش مقاومت در برایر اسید، رطوبت و اکسیداسیون، به جهت استفاده در فاضلاب و سیستم تهویه، لوله درون وان جوشان «روی» قرار می گیرد. ٫3 لوله گالوانیزه گرم ساختار گالوانیزه گرم به صورتی است که لوله بعدر از غوطه ور شدن درون فلز روی تحت حرارت بالا قرار داده می شود. ٫4 لوله گالوانیزه سرد نوعی دیگر از لوله و اتصالات است که در ساخت آن از الکترولیت استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *