رشد قیمت پس از تعطیلات
شنبه, ۱۲ام مهر ۱۳۹۹
لوله آبرسانی
شنبه, ۱۲ام مهر ۱۳۹۹

لوله مانیسمان

چرا لوله مانیسمان؟

لوله مانیسمان برای اولین بار توسط برادران مانیسمان اختراع شد به همین علت به این مدل لوله ، لوله مانیسمان گفته میشود.از آنجایی که در بازار لوله ، لوله‌های بدون درز کارایی و اهمیت ویژه‌ایی دارند به همین دلیل این مدل لوله نیز به دلیل روش ساخت خاص و ویژه‌ایی که دارد در صنایع حساس به کار برده می شوند.

در بازار لوله‌ها انواع لوله ها از جمله  لوله‌های فولادی، لوله‌های ضدزنگ ، لوله آلیاژ و بویلر وجود دارد. لوله مانیسمان که به آن لوله بدون درز نیز گفته می شود لوله ای است که روش تولید و ساخت آن به نحوی است که بدنه ای یک دست و بدون درز دارد و هیچ نوع جوش کاری بر روی آن صورت نگرفته است.
 

لوله مانیسمان چه کاربردی دارد؟

لوله های مانیسمان دارای کاربرد ویژه و گسترده ای می باشد که مهم ترین آنها شامل:

۱- در خطوط فشار قوی مورد استفاده قرار میگیرند

۲-از جنس استیل آن در خطوط صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرند

۳- در خطوط هیدرولیک مورد استفاده قرار میگیرند

۴-در خطوط نفت و گاز مورد استفاده قرار میگیرند

مانیسمان یک برندی است که چون اولین لوله بدون درز (Seamless) وارد شده در ایران می باشد این لوله ها با این اسم در بازار شناخته می شوند.

نحوۀ ساخت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان که بدون درز هستند با استفاده از قالب‌های مختلف تولید میشوند.تولید لوله‌های بدون درز به این ترتیب است که طی یکسری از فرآیندها یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد. تولید لوله مانیسمان توسط مقاطع چهارگوش نیز امکان پذیر است اما هزینه آن بیشتر خواهد شد.

طراحی لوله بدون درز با ضخامت متفاوت به دستورالعمل های ویژه ای نیاز دارد که در استانداردهای مربوط به لوله مانیسمان درج شده اند. ضخامت لوله بدون درز مانیسمان در اندازه و ابعاد مختلف تولید می شود. این ابعاد به فشار سیال مربوط است به این صورت که هر چه قدر فشار سیال بیشتر باشد ضخامت لوله نیز افزایش خواهد یافت. در برخی از روش های تولید این لوله ها، عملیات حرارتی خاصی باید به کار رود. انتخاب روش تولید لوله مانیسمان بر اساس نیازهای منطقه ای و امکانات کارخانه سازنده تعیین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *